POVRCHOVÉ ÚPRAVY A MATERIÁLY

2 VARIANTY MAP  a  2 DRUHY LAMINÁCIE

1.  POZINKOVANÝ PLECH - magnetická mapa

Magnetická mapa na pozinkovanom plechu je najpopulárnejšou verziou mapy. Pozinkovaný plech je čistý, nešpiní sa a nekoroduje. Menšou nevýhodou môže byť zložitejšia inštalácia na stenu, ktorá je ale vykonpenzovaná užívateľským komfortom. Inštalácia sa vykonáva privŕtaním na stenu pomocou skrutiek. Magnetická mapa na pozinkovanom plechu udrží všetky veľkosti magnetov a magnetických suvenírov.

 

Návod na inštaláciu magnetickej mapy na pozinkovanom plechu

Magnetická mapa na plechu je sendvičový výrobok, na plech hrúbky 1mm je nanesená potlačená fólia a následne ochranná laminácia.

 

 


2. SAMOLEPIACA FÓLIA - magnetická mapa

Samolepiacu magnetickú mapu môžete nalepiť na akýkoľvek rovný povrch vrátane múru. Veľkou výhodou je veľmi jednoduchá inštalácia. Samolepiaca magnetická mapa nie je sama o sebe magnet, ale obsahuje kúsky železa, takže bez problémov udrží všetky bežné magnety a suveníry. Väčšie a ťažšie suveníry nemusia na takejto fólii držať, pretože nevzniká dostatočná sila medzi magnetom a fóliou. V prípade, že máte váhovo ťažší suvenír, na ktorom je len malý magnet, je potrebné magnet na suveníre vymeniť alebo doplniť o ďalší, aby sa zabránilo padaniu suveníru a zvýšila sa príťažlivosť medzi magnetickým suvenírom a fóliou. Je preto dobré zvážiť, ak chcete umiestňovať na mapu ťažšie suveníry, či by nebolo lepšie zaobstarať si magnetickú mapu vo variante na pozinkovanom plechu.

Návod na instalaci samolepící magnetické folie

Na výrobu samolepiacej magnetickej mapy používame špeciálne kvalitné nemecké feretické fólie o hrúbke 0,8mm s kanálikovým lepidlom na ľahké nalepenie a vyhladenie na stene a s ochranou lamináciou.
 
 

 POVRCHOVÁ ÚPRAVA - LAMINÁCIA

Pri všetkých variantoch si môžete vybrať, či má byť mapa popisovateľná na opakované zotieranie alebo nepopisovateľná. Pri popisovateľnom variante je povrch mapy ošetrený 100% hladkou lamináciou, ktorá vytvára pohľadovo lesklý povrch. Na popisovanie odporúčame fixky whiteboard. Je preto dobré zvážiť, či chcete naozaj popisovateľnú verziu mapy, pretože sa popísaný text zmaže ľahko už pri otere. V prípade, že nechcete popisovateľnú mapu, je možné vyberať z matnej aj lesklej verzie laminácie.

Ak si chcete urobiť finálne popisy na slepú mapu, ktoré nebudete mazať, doporučujeme zakúpiť mapu s nepopisovateľnou úpravou a na popisy mapy používať liehové fixky. Nepopisovateľná fólia umožňuje dočasne text zmazať, takže sa nemusíte báť, keď urobíte chybu v popise. Nepopisovateľná laminácia ale nie je 100% hladká, takže popisy sa po čase stanú trvalé a nepôjdu už odstrániť.